Klimatyzacja

Jesteśmy firmą o bogatym doświadczeniu na rynku w zakresie projektów nadzoru i wykonawstwa wentylacji oraz klimatyzacji. Cechuje nas kompleksowe podejście do tematu – realizujemy zlecenia od fazy projektu aż po ostateczny montaż. Ponieważ naszym priorytetem jest zadowolenie Klienta, dlatego zawsze oferujemy wysoką jakość naszych usług!

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą i nowymi sezonowymi promocjami! 

 

Klimatyzacja jest to proces wymiany powietrza, którego celem jest utrzymywanie odpowiednich warunków w pomieszczeniu. Do podstawowych czynników wpływających na komfort i warunki pracy zalicza się temperaturę i wilgotność.

 

O optymalnym samopoczuciu decydują warunki panujące w pomieszczeniu określane mianem komfortu cieplnego. Pojęcie to można zdefiniować jako odczucie termiczne, na które wpływ ma aktywność fizyczna człowieka, jego ubiór oraz parametry powietrza takie, jak:

 

  •          temperatura
  •      wilgotność względna
  •      oraz przepływ powietrza. 

 

Wiele doświadczeń i analiz pokazuje, że optymalne warunki dla osób wykonujących lekką pracę, komfort cieplny mieści się w przedziale :

  •  temperatura: lato 23 – 26 °C; zima 20 – 24 °C
  • wilgotność względna: 40 – 60% (max 35 – 65%)
  • prędkość powietrza w strefie przebywania ludzi: 0,2 – 0,5 m/s

Niezachowanie któregoś z powyższych parametrów skutkuje uczuciem duszności oraz odczuwalnym dyskomfortem osób przebywających w pomieszczeniu. Należy przy tym dodać, że decydujący wpływ na dobre samopoczucie użytkowników pomieszczeń ma także czystość powietrza oraz zawartość CO2.

 

 

 

 

 

Facebook MAVENT